środa, 29 sierpnia 2012

Brzoskwinie - naturalna broń przeciw pasożytom w jelicie grubym


Przechadzam się po targu i szukam czegoś łapczywie. Małe czy duże, słodkie czy kwaśne...? Brzoskwinie! Są i małe i duże i słodkie i czasem gorzko-kwaskowate. Niewielka ich ilość może spacyfikować kaphę, ale spożyte w większej ilości stymulują wydzielanie śluzu i śliny. Mogą podwyższać pittę, a na tym mi zdecydowanie nie zależy, ale mają zbawiennie działanie na zapalenie pęcherza, którego się ostatnio nabawiłam. Przede wszystkim jednak pomagają w uporaniu się z pasożytami w jelicie grubym i zatwardzeniem tak doskwierającym osobom o konstytucji wata.
·       
  Jedna lub dwie brzoskwinie spożywane na pusty żołądek zabija pasożyty. Pół godziny po nich należy spożyć 2 łyżeczki oleju rycynowego zmieszanego z filiżanką gorącej herbaty imbirowej. Napój ten pomoże wyeliminować pasożyty i ich jajeczka z jelita grubego. Co najmniej 3 godziny po zabiegu nie należy jeść i pić.
·         Osoba cierpiąca na kamienie w pęcherzu moczowym lub nerkach powinna wypijać filiżankę soku z brzoskwini z połową łyżeczki sproszkowanej kolendry dwa razy dziennie na pusty żołądek. Podczas leczenia nie można spożywać pomidorów, szpinaku i tamaryndu.
·        Pieczenie podczas oddawania moczu w trakcie zapalenia pęcherza można złagodzić filiżanką soku z brzoskwini z połową łyżeczki sproszkowanego kminu i łyżeczką cukru.
·         Aby złagodzić zatwardzenie oraz pozbyć się nadmiernej potliwości rąk i stóp, należy spożywać brzoskwinię w godzinę po każdym posiłku.
·         Problemy związane ze wzrostem doszy vata, takie jak suchy język, suchość w ustach, palpitacje serca czy chroniczne zmęczenie można leczyć pijąc 3 do 4 razy dziennie miksturę z filiżanki soku brzoskwiniowego, szczypty soli, kilku kropel soku z limonki i łyżeczki cukru.
·         Osoba z wysokim ciśnieniem krwi może spróbować obniżyć je wypijając 2 do 3 razy dziennie filiżankę soku z brzoskwini ze szczyptą kardamonu i łyżeczką sproszkowanej kolendry.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz