środa, 15 kwietnia 2015

Tworzenie pomyślnych zdarzeń – afirmacja


Od wielu osób słyszysz na co dzień „myśl pozytywnie!”. Oczywiście każda myśl jest energią, więc pozytywne myślenie ma kolosalne znaczenie. Podobnie z mową – wypowiadane przez ciebie intencje, zdania, słowa pozytywne lub przekleństwa odbijają się energetyczny echem na działaniach bądź ludziach do których są skierowane. Idąc dalej, w ajurwedzie  zarówno twoje myśli, słowa jak i uczynki mają takie same znaczenie w kształtowaniu twojej karmy na teraźniejsze i przyszłe życie. Skupiaj się zatem na pozytywnych myślach i postaraj się włożyć choć odrobinę serca w ich intencjowanie.
Afirmacje, bo tak nazywamy krótkie, pozytywne teksty ułożone specjalnie pod kątem jakiejś sytuacji, którą chcemy zrealizować, mogą być bardzo różnorodne. Panuje jednak kilka zasad w ich wypowiadaniu, tak, by rzeczywiście spełniały swoje założenia.
Generalnie przyjmuje się, że afirmację powinny być pozytywne, a tekst ułożony w formie twierdzącej czasu teraźniejszego. Afirmując w czasie przeszłym odnosisz się jedynie do wspomnień a w czasie przyszłym budujesz jedynie oczekiwania, że kiedyś coś się wydarzy. Pozytywne oznacza, że nie możesz tworzyć zdań obrażających lu b ośmieszających  kogoś, nie możesz też życzyć mu źle.
·         Nie używaj w afirmacji słowa NIE; buduj zdania twierdzące, gdyż podświadomość lubi zgubić ten wyraz dając zupełnie inny kontekst. Zamiast „nie będę chorować” powiedz „jestem zdrowa!”
·         Nie używaj słów wskazujących na ciągłe pragnienie czy chęć, potrzebę czegoś, gdyż w ten sposób utwierdzasz się w przekonaniu, że nieustannie czegoś chcesz. Lepiej powiedz „mam kochającego męża” niż „chciałabym mieć bardzo kochającego męża”
·         Staraj się używać określeń o pozytywnym zabarwieniu unikając zupełnie wyrazów kojarzących się z czymś niechcianym. Np. zamiast „nie chcę bólu i choroby” powiedz zdecydowanie „jestem zdrowa i silna”
·         Nie używaj skomplikowanych i długich tekstów – afirmacje to krótkie, zwięzłe i oczywiste sformułowania, jasno wyrażające cel
·         Nie kłam swojej podświadomości; jeśli twój portfel dawno świeci już pustkami nie mów: „mam portfel pełen pieniędzy” bo tylko się oszukujesz. Lepiej afirmuj: „jestem gotowa na wysokie zarobki”.
·         Używaj słów i zdań, które są ci bliskie i dostosuj je do najbardziej aktualnych potrzeb. Im mniej afirmacji tworzysz tym lepiej będzie ci się na nich skoncentrować.
·         Pracuj powoli i systematycznie – nie od razu Rzym zbudowano. Bądź cierpliwa i wypowiadaj afirmację z całym przekonaniem co do ich słuszności.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz